31 grudnia 2015

Szczęśliwego Nowego Roku! | Stosikowo [#4]


Witajcie!  

          Dzisiaj wielki dzień, przełomowy. Kończy się stary rok. Czas na podsumowania, sprawdzanie list rzeczy, które chcieliśmy zrobić i spisanie postanowień na nowy rok. Powiem wam szczerze, że ten rok był dla mnie pełen nowości, rok przełomowy. Bardzo dużo działo się w moim życiu. I tym blogowym i tym prywatnym, osobistym. Nie napiszę tutaj wielkiego podsumowania, ale bardzo się cieszę, że założyłam tego bloga i mogłam poznać tyle wspaniałych ludzi, podzielić się z wami tym co przeczytałam i przekonać do wielu rzeczy dzięki wam! 


          Książek w tym roku nie przeczytałam zbyt wielu, bo jedynie 38, ale uważam że to i tak wynik zadowalający przy dwójce małych dzieci, innych pasjach i niesprecyzowanych celach, gdzie czytaniem na poważnie zajęłam się dopiero w połowie roku. Za to na pewno cierpią moje półki pod ciężarem nowych książek i mój mąż, który wszędzie widzi jakiś stosik! Co bym chciała w tym roku osiągnąć? 


 * Najbardziej marzy mi się pisanie postów regularnie. Mam nadzieję, że uda mi się pogodzić wszystkie obowiązki. 
 * Przeczytanie większej ilości książek, bo kto o tym nie marzy?! 
 * Prowadzenie stałych cyklów postów: z nowościami wydawniczymi, z pozycjami zakupionymi i podsumowaniem miesiąca. 
 * Szczęśliwego ukończenia wyzwania literackiego prowadzonego przez Miłkę z Mozaiki Literackiej, do którego się zapisałam.

 * I mam nadzieję, że autorka bloga Lustro Rzeczywistości wznowi wyzwanie "Kiedyś przeczytam", abym mogła nadrobić zaległości książkowe zalegające na półkach. 

 * Chciałabym również zmienić szatę graficzną bloga, niestety sama chyba nie znajdę czasu na to, czy jesteście w stanie kogoś polecić? A może ktoś z was jest chętny? Jeszcze w starym roku chciałabym się wam pochwalić grudniowymi zdobyczami:  "Podaruj mi miłość" to wspaniały zbiór 12 świątecznych opowiadań, stworzonych przez 12 autorów. Gorąco polecam, dzięki tej książce uwierzycie w magię! Recenzja.
"Skazani na ból" tak wiele słyszałam dobrego o autorce, że nie sposób było się oprzeć. Mam nadzieję, że to będzie udane spotkanie i z wielką chęcią sięgnę po inne książki pisarki. 
"Człowiek o 24 twarzach" bardzo intryguje mnie ta pozycja, jak w ciele jednego człowieka może grasować tyle różnych osobowości? Czy to prawda, czy może fikcja, wymyślona przez człowieka któremu grozi więzienie? 
"Zaginiona wyspa", "Milcząca siostra" i "Ostatnie dni królika" przywędrowały do mnie dzięki świątecznej wymianie u Fenko, za które serdecznie dziękuję Paulinie
"Czas pokaże" pozycja która czekała na mnie na każdej wystawie, po prostu nie mogłam się jej oprzeć! 
"Harry Potter i kamień filozoficzny" - wydanie ilustrowane. Jak przystało na potteromaniaka musiałam ją mieć! Chyba byłam grzeczna w tym roku, bo znalazłam książkę pod choinką ;) 


Jestem niezmiernie szczęśliwa i z utęsknieniem czekam na nowy, nadchodzący rok. Życzę wam szczęśliwych chwil, pełnych radości i miłości. 

Szalonej zabawy sylwestrowej, słodkiego szampana i 
aby Nowy Rok należał do tych najbardziej udanych 
oczywiście ze stosem wymarzonych książek! 


Ola Zuch


4 komentarze:

 1. HP tego ilustrowanego jeszcze nie widziałam . Muszę go skukać. CIekaw jestem jaki jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jutro przewiduję post z recenzją właśnie Pottera :)

   Usuń
 2. Masz ilustrowanego Pottera? Ojeeeeej, ale Ci zazdroszczę! Póki co zadowalam się kolorowanką fanowską i pędzam nad nią godziny (które powinnam poświęcić na prace na studia...).
  Życzę spełnienia postanowień noworocznych :)
  Pozdrowienia z Po drugiej stronie książki od Ksiażniczki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie napisałaś listu do Świętego Mikołaja? Ja bym chętnie zakupiła kolorowankę, ale nie wiem czy dałabym radę ją sama pokolorować ;) Dziewczynki chcą robić to wszystko co mama!
   Pozdrawiam serdecznie ;*

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie recenzje są napisane przeze mnie i stanowią moją własność. Nie wyrażam zgodny na korzystanie z tekstów bez mojej wiedzy (Na mocy Dz.U. z 1994 r. nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).