11 czerwca 2016

Chcę to mieć! #5 - zapowiedzi czerwiec


Remigiusz Mróz
"W cieniu prawa" 
Czwarta strona 
Premiera 15 czerwiec


Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.

Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.
Raphael Montes
"Dziewczyna w walizce"
Filia
Premiera 15 czerwiec

Droga do szczęśliwej miłości rzadko przebiega bez komplikacji.
Teo Avelar to samotnik. Mieszka w Rio de Janeiro ze swoją sparaliżowaną matką i jej psem. Nie lubi ludzi, są zbyt chaotyczni. Jedyne prawdziwie ludzkie uczucia okazuje w obecności zwłok, które przydzielono mu na uczelni w ramach zajęć. 
Tak wygląda jego życie, dopóki nie poznaje Clarice. Dziewczyna jest jego przeciwieństwem – egzotyczna, przebojowa i nie bojąca się mówić, co myśli. Aspiruje do miana scenarzystki i pisze tekst pod tytułem „Cudowne dni” opowiadający historię trojga znajomych, którzy w pogoni za miłością wyruszają w podróż po Brazylii. 

Tak rodzi się obsesja. Teo zaczyna śledzić Clarice – najpierw chodzi za nią na uczelnię, później do jej domu – jednak ona odrzuca jego uczucia. Teo, czując, że nie ma wyboru, porywa dziewczynę i zabiera ją w pokręconą odyseję szlakiem bohaterek jej scenariusza. Cóż, po prostu muszą spędzić ze sobą trochę czasu. Clarice na pewno się do niego przekona.
No dobrze, skuł Clarice kajdankami i spakował ją do walizki jak jakiś bagaż, po czym okłamał jej bliskich co do charakteru tej podróży. Ale to wszystko dla jej dobra.
W miarę jak podróż postępuje, Teo konsekwentnie dąży do tego, by nic ich rozdzieliło. Już nigdy.


Natasza Socha
"Hormonia" 
Pascal 
Premiera 2 czerwiec Kalina ma 46 lat i panicznie boi się dojrzałości. Boi się również matki, podejmowania samodzielnych decyzji, a nawet wyjścia do kawiarni w pojedynkę. Pewnego dnia odpowiada na absurdalne ogłoszenie w gazecie... Urocza i mądra opowieść o poszukiwaniu harmonii i oszalałych hormonach.
Cecelia Ahern 
"Pamiętnik z przyszłości" 
Akurat 
Premiera 8 czerwiec

Tamara zawsze miała wszystko, czego zapragnęła. Urodzona w bogatej
irlandzkiej rodzinie, wychowywała się w domu z prywatną plażą, szafą
pełną markowych ubrań i własną luksusową łazienką. Gdy jej ojciec
popełnia samobójstwo, życie Tamary i jej matki zmienia się na zawsze.
Sprzedają wszystko, co mają, i przeprowadzają się na wieś. Pewnego dnia
w wiosce pojawia się biblioteka objazdowa. Tamara znajduje w niej
tajemniczą księgę oprawioną w skórę...
Opracowanie zbiorowe 
"Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowieści" 
Moondrive / Otwarte
Premiera 15 czerwiec

12 autorów powieści dla młodzieży, między innymi Veronica Roth i Cassandra Clare, sprawi, że poczujesz zapach lata i ciepło miłości.
Geek filmowy podkochuje się w koleżance z pracy. Do zrobienia pierwszego kroku popycha go… zombie.
Mark i Margaret utknęli w czasie. W kółko przeżywają ten sam dzień, 4 sierpnia.
Chłopak w śpiączce i jego najlepsza przyjaciółka mają szansę powrócić do przeszłości i na nowo przeżyć najlepsze wspólne chwile. Co się stanie, jeśli jedno z nich postanowi zmienić bieg wydarzeń?
Przejażdżki na motorze, skoki z klifu, seanse filmowe, szalone spiski animatorów w ośrodkach wczasowych, ogniska na campingu i zapach morza – w tych opowiadaniach jest wszystko, czego oczekujesz od wakacji życia.

Odważ się zrobić pierwszy krok do spełnienia marzeń. Kto wie, może miłość czeka na Ciebie tuż za rogiem?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś nas pokochał.


Gabriela Gargaś 
"A między nami wspomnienia" 
Filia 
Premiera 2 czerwiec

Ada traci wszystko, co do tej pory było w jej życiu ważne. Trudne okoliczności zmuszają ją do rozstania z ukochanym. Przez kilka lat żyje jak w letargu. Pewnego dnia postanawia odwiedzić swoją babcię, Marię, która w zaufaniu opowiada wnuczce swoją historię. Młodość Marii przypadła na okres wojny. To był trudny i bolesny czas. Pomimo okrucieństw wojny kobieta zakochała się do szaleństwa w mężczyźnie, którego nie powinna była pokochać. Czy to uczucie miało szansę przetrwać skoro Franz był Niemcem? Czy można kochać, a zarazem nienawidzić?
Franz dla tego uczucia zaryzykował wszystko.
Maria stara się przekonać wnuczkę, że w życiu liczy się tylko miłość, każda miłość, i to, jaką siłę możemy odnaleźć dzięki bliskości drugiego człowieka. 

Rozgrzewająca serca powieść o tym, co jest tak naprawdę ważne. O relacjach międzyludzkich i o uprzedzeniach. O niewypowiedzianych słowach, obawach, stracie i wielkim uczuciu. O tym, że życie nikogo nie oszczędza. 

To także historia o tym, że najważniejsze, to móc kogoś kochać. Tak prawdziwie, bez oczekiwań.


Tarryn Fisher 
"Mimo moich win"
Mimo moich win. Tom 1  
Otwarte 
Premiera 2 czerwiec 


Nie, nie jestem bez winy, ale zanim mnie osądzisz, pozwól, że coś Ci powiem. Pomyśl o mężczyźnie, którego kochasz najbardziej. Pomyśl o każdej wspólnej chwili wypełnionej rozmowami i milczeniem, o lepszych i gorszych dniach, o budzeniu się u jego boku. A teraz wyobraź sobie, że go tracisz. Ktoś wyszarpał, wydarł ukochanego z Twojego życia i zostawił pustkę. Cholernie niesprawiedliwe.
prawda? Mogłabym odpuścić, zapomnieć, wyjechać… Jednak czy zrobiłabyś to samo, gdyby w grę wchodziło odzyskanie każdego wspólnego dnia z ukochanym? Do tej pory cierpiałam. Teraz postanowiłam zawalczyć, nawet jeśli to oznacza, że inni też będą cierpieć. Bo miłość zawsze boli i nadszedł czas, by przygotować się na rany i blizny. A Ty, mimo moich win, nie potępisz mnie. Widzę, że już się wahasz, patrzysz w stronę ukochanego i myślisz, ile byłabyś w stanie poświęcić, by go odzyskać. 
O. 


Agnieszka Lingas - Łoniewska 
" Piętno Midasa" 
Novae Res Premiera 
 10 czerwiec 


Brudne podwórka wrocławskiego Trójkąta Bermudzkiego... Chłopak, który urodził się w niewłaściwej rodzinie i człowiek, który dał mu szansę. Tylko… na co?
Jakub Rojalski, zabójczo przystojny pasjonat fotografii, podczas przyjęcia weselnego poznaje inspektor Karolinę Linde, szefową wydziału śledczego wrocławskiej policji. Kobieta jest sfrustrowana i przemęczona, ponieważ dochodzenie w sprawie płatnego zabójcy utknęło w martwym punkcie, tymczasem Midas uśmierca kolejne ofiary. Wbrew woli obojga jednorazowy incydent powoli zamienia się w romans, a Jakub uświadamia sobie, że nie potrafi dłużej żyć, tłumiąc w sobie wszelkie emocje. Jednocześnie w jego życiu pojawia się Anka, magister farmacji i maltretowana żona gangstera, marząca o zemście na mężu. Któregoś dnia okazuje się, że Jakub potrafi jej pomóc…

Jestem Midas. Do widzenia.
Karma to suka.Tak więc wygląda moje zestawienie nowości czerwcowych. 
Mam nadzieję, że uda mi się coś upolować ;) 
A wy, znaleźliście coś dla siebie? 
Może coś byście dodali do tej listy? 

12 komentarzy:

 1. Czytałam jedynie "Mimo moich win", a niedługo zabieram się za książkę Mroza :) Mam też już u siebie "Piętno Midasa" więc i tę książkę chcę bardzo przeczytać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w tym miesiącu listę książek mam ogromnie długą aczkolwiek nie wiem jak będzie z realizacją tą listy ;)

   Usuń
 2. "Ktoś mnie pokocha" - mój MUST HAVE! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chętnie przeczyatłabym dziewczynę w walizce i mimo moich..
  TO moje pierwsze typy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mogę się zdecydować co pierwsze przeczytać ;)

   Usuń
 4. Jestem ciekawa Mroza - mam nadzieję, że ta książka będzie lepsza od "Kasacji", która strasznie mnie rozczarowała :/
  Pozdrawiam serdeczne :D
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie czytałam Mroza, choć mam na półce ;)

   Usuń
 5. Najbardziej z tej listy chcę nową książkę Mroza i Piętno Midasa. ,,Mimo Twoich win" też brzmi ciekawie, wiec może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na pewno będę musiała z wielu książek zrezygnować w tym miesiącu. Nie wiem tylko z czego :?

   Usuń
 6. ja już Piętno Midasa przeczytałam i zdecydowanie mogę Ci polecić tą pozycję- trzyma w napięciu i niepewności aż do samego końca!

  Teraz skuszę się pewnie na Mimo moich win, bo zapowiada się ciekawie patrząc na opis, który umieściłaś we wpisie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mimo moich win" czeka na półce na swoją kolej. Będę pamiętać o "Piętnie Midasa". ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie recenzje są napisane przeze mnie i stanowią moją własność. Nie wyrażam zgodny na korzystanie z tekstów bez mojej wiedzy (Na mocy Dz.U. z 1994 r. nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).