25 sierpnia 2015

Tanie czytanie [#1]

Tanie czytanie, czyli książki dołączone do gazet bądź zakupione gdzieś w kiosku za niską cenę. Często mi się to zdarza, a pani w kiosku już wie po co przyszłam i uśmiecha się do mnie szeroko od progu. Taki nałóg, choć jeden z tych dobrych. 


Aktualnie dwutygodnik „Pani domu” dołącza do gazety książki z serii Literatura kobieca. W numerze 17 (17 – 30 sierpnia 2015) dołączane są aż cztery pozycje do wyboru za jedyne 12,99 zł.  Niestety u mnie wyboru nie było. Został ostatni egzemplarz – Jodi Picoult „To, co zostało”. W następnym numerze gazety do wyboru będzie aż 6 tytułów: „Życie na później” Marta Rivera De La Cruz, „Szkodliwy pakiet cnót” Mariola Zaczyńska”, „Rodzinka do zwrotu” Claire LaZebnik, „Rodzina na pokaz” Kevin Wilson, „W cieniu drzewa banianu” Vaddey Ratner, „Serce tygrysicy” Aisling Juanjuan Shen. To kto znalazł dla siebie więcej niż jedną pozycję? 


Ale to nie wszystko. Miesięcznik „Poradnik domowy” jest sprzedawany z sagą Barbary Rybałtowskiej „Bez pożegnania” i to jest tytuł pierwszego tomu. Cena nie jest zbyt zachęcająca – 29,99 zł. Ale warto kupić pierwszy tom, a resztę dokupić w księgarni internetowej za niższą cenę.  Zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwszy tom opowiada o czasie próby i sile jaką posiadają bohaterki, które zostały wywiezione na Syberię podczas II Wojny Światowej. 

Często kupujecie książki dołączone do gazet? 
Kupujecie przypadkowo, postępując impulsowo czy sprawdzacie tytuły, opinie w sieci? 

6 komentarzy:

 1. Zazdroszczę, że upolowałaś Jodi Picoult. Mnie się nie udało nigdzie znaleźć "Pani Domu". Zwyk;e nie kupuję dodatków do gazet, ale seria "Kobiety to czytają" bardzo kusi:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są to na pewno tytuły warte przeczytania. Zamierzam w poniedziałek znowu zrobić napad na kiosk ;)

   Usuń
 2. Ja bym kupowała, ale u mnie wiecznie nic nie ma:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to szkoda, całe szczęście u mnie jest trochę możliwości

   Usuń
 3. Ostatnio kupiłam gazetę z książką, ale nie dlatego, że zależalo mi na niej. Po prostu trafiła się okazja ;) Widzę, że Ty upolowałaś coś ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zwykle jak pojawia się jakaś seria lubię się zorientować czy warto. Tym razem bardzo ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie recenzje są napisane przeze mnie i stanowią moją własność. Nie wyrażam zgodny na korzystanie z tekstów bez mojej wiedzy (Na mocy Dz.U. z 1994 r. nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).