4 stycznia 2016

Chcę to mieć! #1 - zapowiedzi stycznia!


Witajcie! 
Dzisiaj przychodzę do was nowym cyklem. A mianowicie "Chcę to mieć!" - czyli zestawienie zapowiedzi w danym miesiącu, które przykuły moją szczególną uwagę. Nie chcę przedstawiać tutaj oferty wszystkich księgarni, jedynie to co naprawdę chciałabym mieć.
Możemy się w ten sposób lepiej poznać. Może również znajdziecie coś dla siebie?
Nie przedłużając, oto one: 

Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
"Awaria małżeńska" 
Filia 
Premiera 20 stycznia 2016 r. 

Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy
sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem
tymczasowych samotnych ojców.
Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?
Agnieszka Lis

"Pozytywka" 
Czwarta Strona 
Premiera 13 styczeń 2016 r.

Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje też wiele pokus. Coraz częściej ulega im Robert, który nawet w oczach żony przestaje być księciem z bajki. Młodych łączy jednak marzenie o dziecku. Gdy więc w wigilijny wieczór Monika ujawnia rodzinie wynik testu ciążowego, nic jeszcze nie zapowiada tragedii…


Remigiusz Mróz
"Przewieszenie"
Trylogia z komisarzem Forstem (tom 2)
Filia
Premiera 13 styczeń 2016 r.


Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach.
Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać.
Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości. Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyćPaul Colize
"Długa chwila Ciszy"
Sonia  Draga
 Premiera 20 stycznia 2016 r, 


Dzieło mistrza gatunku! Wyraziste postaci, emocje, element zaskoczenia. Prawdziwa rewelacja!”- Jury Nagrody Boulevard de l'imaginaireStanisław Kervyn, egocentryczny biznesmen seksoholik, od wielu lat próbuje odkryć prawdę na temat śmierci ojca, zamordowanego w Kairze w 1954 roku w zamachu, w którym zginęło czterdzieści osób.
Nathana Katz, żydowski imigrant ocalały z obozu koncentracyjnego, po przybyciu do Nowego Jorku zostaje zwerbowany przez organizację, która tropi nazistowskich przestępców z czasów wojny i wymierza im sprawiedliwość.

Jaka tajemnica łączy tych dwóch mężczyzn?David Ebershoff
"Dziewczyna z portretu"
Znak Literanova
Premiera 20 styczeń 2016 r.


Greta sama zaproponowała Einarowi, żeby założył pończochy i damskie buty. Chciała dokończyć zamówiony kobiecy portret, a modelka nie mogła przyjść do pracowni.
Mąż – mężczyzna o subtelnych rysach i drobnej budowie ciała – zdawał się idealny do tego zadania. Ot, niewinna prośba, artystyczny żart… Greta nie mogła przypuszczać, że ta chwila zmieni całe jej życie: obudzi w nim pragnienie, które trudno będzie zlekceważyć i uciszyć.
Dziewczyna z portretu to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły życiem dwojga duńskich artystów: Einara i Gerdy Wegenerów. To pełna subtelności, liryczna opowieść o odważnej miłości, która potrafiła przekroczyć wszelkie granice, także te obyczajowe i seksualne, bez oglądania się na to, co wypada. Suzanne Young
"Kuracja samobójców"
Program cz. 2
Feeria Young

Premiera 16 stycznia 2016 r.

Sloane i James uciekli przed epidemią i Programem, ale nie udało im się uciec przed niebezpieczeństwem. Bo Program nie chce o nich zapomnieć…
Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie Programu i powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko Kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę.

I istnieje tylko jedna dawka.
Czy znaleźliście coś dla siebie w wybranych przeze mnie pozycjach?
W jakiej kondycji są wasze portfele w nowym roku? 

10 komentarzy:

 1. :) Dla mnie chyba nic tak szczerze, choć czuję się zaintrygowana opisem Dziewczyny z portretu :) Życzę Ci żebyś zdobyła wymarzone książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami bywa taki miesiąc. A "dziewczyna z portretu" to numer jeden w tym miesiącu na mojej liście ;)

   Usuń
 2. "Awarię małżeńską" mieć muszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie "Awaria małżeńska" i "Pozytywka" to moje top premiery stycznia. Prędzej czy później, będę musiała je mieć. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie czekam na "Awarię małżeńską" :) Jestem bardzo ciekawa tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie recenzje są napisane przeze mnie i stanowią moją własność. Nie wyrażam zgodny na korzystanie z tekstów bez mojej wiedzy (Na mocy Dz.U. z 1994 r. nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).