6 marca 2016

"Tylko ty" Gabriela Gargaś - Miłość ma różne oblicza.
"Trzeba kochać jak szaleniec, żyć jakby jutra miało nie być, całować do utraty tchu, tańczyć jakby nikt na ciebie nie patrzył i wierzyć ,że dla kogoś jesteś całym światem.”


          Sięgając po książkę „Tylko ty” nie wiedziałam kompletnie czego się spodziewać. Przepiękna okładka przyciąga wzrok, za to opis książki niczego nie zdradza prócz tego, że książka jest naładowana emocjami! Skusiłam się, aby poznać różne wcielenia miłości i absolutnie nie żałuję.

          Paulina i Ewa są najlepszymi przyjaciółkami, takimi od serca, na dobre i na złe. Obecnie mają trzydzieści siedem lat, swoje życie rodzinne i bliskich. Paulina prowadzi własny sklep, i samotnie wychowuje dziewiętnastoletnią córkę. Dziewiętnaście lat temu przeżyła wielką miłość, której owocem jest Bianka. Dziewczyna nie zna ojca, a ten nawet nie wie, że ma córkę. Paulina nie chciała niszczyć Radka marzeń,, i nadchodzącej kariery lekarza. 

          Ewa jest kochającą żoną i matką dwóch synów – bliźniaków. Brzmi dobrze, mimo to długa droga czekała ją do tego szczęścia, a teraz często nawiedza ją przeszłość. Ewa jest adoptowana, wychowana w kochającej rodzinie. Przez wiele lat starała się z mężem o własne dziecko, zanim zdecydowali się sami na adopcje chłopców. 

          Obie kobiety zmagają się z przeszłością. Paulina w sklepie wpada na Radka, umawiają się na kawę aby powspominać stare, dobre czasy. Jednak kobieta skrywa pewną tajemnice, która może zmienić całe ich dotychczasowe życie. W końcu Radek jest znanym lekarzem, ma żonę i swoje dzieci. Ewa natomiast zastanawia się nad swoimi korzeniami, tym jak bardzo pragnęła poznać matkę i co będzie, jak wspierać własne dzieci, gdy dorosną i będą chciały robić to samo?            W książce przeplatają się przeżycia kobiet. Ich przemyślenia, plany, marzenia, rozterki i smutki z czasów teraźniejszych, jak i tych wcześniejszych. Pauliny z czasów spotkań z Radkiem, zmagań z małą córeczką, a Ewy z czasu adopcji bliźniaków i wcześniejszych prób posiadania własnego maleństwa. 

          Strony książki są przepełnione emocjami, prawdziwymi problemami i dylematami, które wpływają na całe nasze życie i osób postronnych. To cudowna historia, opisana prostymi, a zarazem pięknymi słowami. Opisuje miłość, bliskość i przyjaźń z drugą osobą. To jedna z najpiękniejszych książek, które czytałam. Historia stała się bliska mojemu sercu, i z całą pewnością nie zapomnę jej tak szybko, a nawet nie raz do niej wrócę. Polecam gorąco i życzę każdemu takiej przyjaciółki, jakimi są dla siebie Paulina i Ewa. 


__________________________________________________________________
Gabriela Gargaś, „Tylko ty”, Filia, 2016, 376 stron

6 komentarzy:

 1. Dawno nie czytałam podobnie emocjonalnej powieści więc może się na nią skuszę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz, że czekałam na Twoją recenzję "Tylko Ty". :-) Wiedziałam, że książka Ci się spodobała, ale nie miałam pojęcia, że jest aż tak dobra. Muszę koniecznie przeczytać, tylko kiedy? Jak zwykle mało czasu na te wszystkie cudowności, które serwują nam wydawnictwa... Zwłaszcza Filia robi coraz piękniejsze okładki, które sprawiają, że od razu ma się ochotę kupić ich książki. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest fantastyczna i będę to powtarzać w nieskończoność. Czasu, jak by coraz mniej, niestety. I tak jak zauważyłaś, wydawnictwo prowokuje prawie każdą okładką. ;)

   Usuń
 3. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Pięknie o niej napisałaś. Tak myślałam, że to musi być bardzo emocjonalna lektura. Cieszę się, że mam ją na półce :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest naprawdę wypchana emocjami, więc szybko ściągaj z półki i do czytania! ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie recenzje są napisane przeze mnie i stanowią moją własność. Nie wyrażam zgodny na korzystanie z tekstów bez mojej wiedzy (Na mocy Dz.U. z 1994 r. nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).