31 lipca 2016

Nowe na półce #7 | Skreślam lipiec 2016!

          Nowości wpychają się w ręce sam, choć czasami staram się przed nimi bronić słabo mi to wychodzi. Zwykle w dodatku kupuję więcej książek niż jestem w stanie przeczytać w jednym miesiącu... Tak tworzą się moje zaległości! No ale jak tu zrezygnować z egzemplarza, który krzyczy, prosi, błaga i sam wskakuje w dłonie? 


Tak więc moje lipcowe nowości: 


1. "Kapłanka w bieli" Trudi Canavan 
2. "Ostatnia z dzikich" Trudi Canavan 
3. "Głos Bogów" Trudi Canavan 
4. "Siostry" Claire Douglas 
5. "Chłopiec motyl" Peter Stjernström

          Era Pięciorga to coś co za mną chodziło od dłuższego czasu. Dawno nie czytałam niczego z fantastyki, a wiele dobrego słyszałam o samej autorce. Okazja natrafiła się w Biedronce i udało mi się zakupić wszystkie trzy tomy ;) Kolejne dwie pozycje to thrillery, jak się domyślacie uwielbiam je i nie umiem powstrzymać się przed tymi pozycjami. 
   Przeczytane w lipcu: 

1. "Simon oraz inni homo sapiens" Becky Albertalli 
2. "Pokój" Emma Donoghue

          Miało być lepiej. Urlop był i się skończył, a książki dalej nie przeczytane. Pierwsza pozycja pochodzi z Epikboxu (pisałam TUTAJ). To typowa młodzieżówka, w której niestety czegoś mi zabrakło. Recenzja już niebawem. Druga książka to wyczekiwany przeze mnie "pokój", który sprawił mi nie lada kłopot! Książka napisana fantastycznie, historia warta wielkiej uwagi, niestety w trakcie czytania natknęłam się na kilka pustych kartek! Rozczarowanie wielkie, ale skontaktowałam się z wydawnictwem i udało mi się skończyć czytać książkę, już w całości ;) 
Miesiąc uważam za mimo wszystko udany. Wakacje nie sprzyjają czytaniu, siedzeniu w domu, czy tworzeniu robótek ręcznych. Trzeba korzystać z tych kilku ciepłych miesięcy i pięknych dni. Tak więc odpoczywajmy, ładujmy akumulatory w słoneczku i cieszmy się latem ;) 


Statystycznie w lipcu: 

Przeczytane książki:  2
Ilość stron: 708
W centymetrach: 4,7


Statystyka 2016:

Przeczytane książki: 19
Ilość stron: 6963
W centymetrach: 45,5

10 komentarzy:

 1. Świetne nabytki:) jestem bardzo ciekawa "Sióstr" - książka zapowiada się intrygująco. Z kolei o "Chłopcu motylu" koleżanka opowiadała mi dużo dobrego, więc jestem ciekawa, jak Tobie się spodoba:) Udanej lektury!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że na pierwszy ogień pójdą "siostry" ;)

   Usuń
 2. Nie znam książek, które udało ci się zdobyć w lipcu, ale życzę przyjemnego czytania. ''Pokój'' - oglądałam tylko film, ale bardzo mi się podobał i był bardzo emocjonalny.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ja już po lekturze, więc chętnie obejrzę również film. Zwykle najpierw czytam później oglądam ekranizacje ;)

   Usuń
 3. Przymierzam się do "Pokoju" :) Myślę, że będzie to następna w książka w kolejce :) A co do pustych kartek.. Wzięłam kiedyś "Chemię śmierci" do szpitala. Jakież było moje rozgoryczenie, gdy okazało się, że nie ma ostatniej strony! Jestem w stanie wybaczyć jakieś środkowe kartki, ale koniec? :D Mam nadzieję, że już więcej nas taki psikus nie spotka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jak piszesz. Oby nigdy więcej. Pokój gorąco polecam ;)

   Usuń
 4. "Siostry" bardzo mnie ciekawią :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że w ten weekend będę mogła je przeczytać, bo ciągnie mnie strasznie ;)

   Usuń
 5. Trudi <3 Normalnie ją wielbię. :D Zaczytanego sierpnia!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie recenzje są napisane przeze mnie i stanowią moją własność. Nie wyrażam zgodny na korzystanie z tekstów bez mojej wiedzy (Na mocy Dz.U. z 1994 r. nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).